naglowek

O cyklu

11008489 870106323082472 1168515521088049756 oParkowa Korona Biegów to jeden z najbardziej prestiżowych i najbardziej zróżnicowanych cyklów biegowych w regionie. Park Śląski organizuje go od 2013 roku. Wszystkie trasy biegowe poprowadzone są parkowymi alejami, ścieżkami i duktami.

„Korona" w bardzo szybkim czasie stała się punktem, od którego wielu biegaczy zaczynają układanie kalendarza. Cały cykl składa się z kilku startów, a każdy z nich ma inny dystans, trasę i uwarunkowania. To sprawia, że biegacze mogą sprawdzić swoje możliwości w bardzo odmiennych warunkach: od biegów krótkich, po półmaraton, od tras prostych asfaltowych, po kręte górskie.

Parkowy cykl, mimo że odbyło się zaledwie kilka jego edycji, ma swoją markę i z roku na rok przyciąga coraz większą ilość uczestników. Ogromnym atutem jest też jego powszechność. „Korona" jest bowiem kierowana zarówno do osób, które biegają od wielu lat, ale też do tych, które dopiero zaczynają. W jednym roku można zacząć bieganie i regularnie trenując (również podczas czwartkowych bezpłatnych zajęć z ultarmatończykiem Augustem Jakubikiem) zakończyć sezon startem w półmaratonie.

Zachęcamy zatem do startu i korzystania z bogatej oferty parkowych biegów.

 

Regulamin cyklu:

pdfRegulamin - Parkowa Korona Biegów 2017.pdf