naglowek

Ścieżka zdrowia

sciezjkaW Parku Śląskim można ćwiczyć na specjalnej ścieżce zdrowia. To właśnie korzystanie z umieszczonych wzdłuż niej urządzeń w połączeniu z truchtem może dać bardzo pozytywne efekty.

Ścieżka zdrowia ma ponad półtora kilometra. Utworzono ją w rejonie alei Klonowej. Jej trasa zaczyna się za Ogrodem Bylinowym i biegnie do tzw. końskiej łąki, gdzie utworzono dużą pętlę. Łącznie zawiera czternaście urządzeń: spacer po linie, belki do ćwiczenia mięśni brzucha, kilka typów wolnostojących ruchomych trap, zręcznościowy tor przeszkód, sześciokąt wielofunkcyjny, przeplatanka zręcznościowa, ścianka wspinaczkowa, pale sprawnościowe, kładka na sprężynie, drążki do przewrotów, drabinki zręcznościowe, belka równoważna.

Ścieżka zdrowia idealnie nadaję się pod trening ogólnorozwojowy, jest atrakcją dla osób którym znudziły się statyczne ćwiczenia na siłowni. Ze względu na zróżnicowanie urządzeń trasa nadaję się dla sportowców w każdym wieku. Do korzystania można zwłaszcza zachęcić rodziców z dziećmi, które na urządzeniach bez obciążeń stawów mogą bezpiecznie rozwijać swoje sportowe aspiracje. Biegacze i sportowcy powinni ćwiczyć na urządzeniach zgodnie z przeznaczeniem jednak niektóre z nich idealnie nadają się do adaptacji pod ćwiczenia rozciągające dolnych i górnych partii mięśni naszego ciała. Ubity żwir mając optymalną gęstość może odciążać nasze stawy przy okazji wymusza mocniejsze zaangażowanie.