naglowek

Pole do Disc Golfa

DiscGolfDisc golf (zwany również frisbee golfem) to sport, który od 35 lat robi furorę za oceanem, a już teraz zagościł na stałe w Parku Śląskim. Pole do tej gry powstało obok kąpieliska Fala. Do dyspozycji zawodników jest dziewięć koszów.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA

Skąd pomysł na disc golfa w parku? - Chcemy promować nowe formy aktywności, dostępne dla wszystkich. W disc golfa mogą grać ludzie w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej i pory roku – mówi Filip Żok, który przygotował nową atrakcję. – To jedyne pole do gry w regionie, dlatego warto z niego skorzystać. Będzie ogrodzone i dostępne bezpłatnie. Planujemy także udostępnienie sprzętu, ze względu na małą popularność sportu w Polsce.

pdfZasady Gry

pdfKarta do zapisu punktów

Zasady gry są podobne do tradycyjnego golfa, jednak piłeczkę i kij zastępuje specjalny dysk, a zamiast dołka jest kosz. Celem rozgrywki jest umieszczenie dysku w koszu w jak najmniejszej liczbie rzutów. Jeśli nie trafimy, kolejne rzuty wykonujemy z miejsca, gdzie nasz dysk wylądował.

 Jan Szczyra, który od paru lat jest z disc golfem za pan brat i grywał m.in. w USA, Francji i Czechach, uważa że to świetny sposób na aktywny wypoczynek i ucieczkę od codziennych problemów. – Wymaga koncentracji, precyzji i skupienia przy jednoczesnym uczuciu rozluźnienia. Równie ważny jest element zdrowej rywalizacji i zabawy. Nie miałem okazji grać w Polsce, dlatego tym bardziej wyczekiwałem takiego pola do gry.

 

Szczegółowych informacji nt. disc golfa udziela Filip Żok, tel. 784 531 782.

Zapraszamy na pierwsze w Polsce stacjonarne Pole do gry w Disc Golfa.

Pole do Disc Golfa