naglowek

Piękny widok. Ponad 3 tysiące uczestników Biegu Wiosennego wbiegło na metę na Stadionie Śląskim [WYNIKI]

Bieg Wiosenny 2018 0323056 biegaczy zapamięta dzisiejszy dzień doskonale. Meta Biegu Wiosennego na Stadionie Śląskim to – w opinii wszystkich zawodników – niesamowite przeżycie. Pierwszy przekroczył ją sosnowiczanin, Andrzej Nowak, któremu pokonanie trasy zajęło 33 minuty i 3 sekundy.

WYNIKI

Takiego biegu na parkowych alejach jeszcze nie było. Zawodnicy mieli do pokonania jedną 10-kilometrową pętle. Trasa była bardzo urozmaicona i ciekawa.

– Cieszymy się niezmiernie, że bieganie w Parku Śląskim jest coraz popularniejsze. A najlepszy dowód to oczywiście ilość uczestników – podkreśla August Jakubik, jeden z organizatorów biegu. – Magia stadionu zrobiła swoje, ale w mojej opinii aleje parkowe to największy atut tego startu.

Pierwszy na mecie Andrzej Nowak w 2016 roku wygrał już raz Bieg Wiosenny.

– Trasę spokojnie można zaliczyć do górskich. Było ciężko, bo kilometry w górę wybijają troszkę z rytmu – przyznaje zwycięzca. – Pogoda była dziś idealna. Cały czas biegłem w zasadzie sam. Meta na stadionie? Niesamowita. Nie mam takiej siły, żeby przyśpieszać, ale doping bardzo się niesie. Słyszałam go już z daleka. – dodaje zawodnik klubu Cross Box Evolution.

Najlepsza wśród pań była Karolina Giza. Zawodniczka TS Wieliczanka Wieliczka pokonała trasę w 36 minut i 8 sekund. – Była zdecydowanie ciekawsza niż we wcześniejszych edycjach. Raczej nie na życiówkę. Świetny pomysł z metą na stadionie – uważa. – Zakończyłam sezon halowy na bieżni i ten start jest dla mnie pierwszym w tym roku biegiem ulicznym.

Najstarszy zawodnik na mecie Eugeniusz Kot wkrótce skończy 83 lata. – Nie byłem zbyt dobrze przygotowany, bo trochę chorowałem. 10 kilometrów to nie jest dla mnie jakiś szczególny dystans. Mam na koncie sporo maratonów. Organizacja biegu była dziś świetna.

W strefie startu przygotowano sporo atrakcji m.in. strefę dla dzieci i badania wzroku. Przed startem głównym odbyły się biegi dla dzieci. Łącznie wystartowało w nich ponad trzystu młodych zawodników.

Za wszelką pomoc i wsparcie dziękujemy partnerom i patronom medialnym: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, Stadionowi Śląskiemu, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, urzędom miast Chorzów i Katowice, Legendii Śląskiemu Wesołemu Miasteczku, Weiss Klinik, Decathlonowi, Centrum Medycznemu Beta Med, Akademii Treningu Personalnego Body Mind Expert, AKS Carrefour Chorzów, Dziennikowi Zachodniemu, portalowi Silesion, telewizji TVS i Radiu Katowice.