naglowek

Z Pól Marsowych na Stadion Śląski. Znamy nową trasę Biegu Wiosennego

3 czolowka 1Tłumy chętnych wystartują podczas najbliższego Biegu Wiosennego. Na liście jest już ponad 2,5 tysiąca zawodników. 10-kilometrowa trasa, którą 11 marca pokonają biegacze, będzie wiodła głównymi alejami Parku Śląskiego, ale również po leśnych duktach, które z pewnością ją urozmaicą. Finał odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Trasa będzie miała jedną pętlę. Wystartuje na Polach Marsowych. Zawodnicy przebiegną aleją Skośną oraz Klonową. Pobiegną m.in. obok Dużego Stawu, Stawu Hutnik, Planetarium Śląskiego oraz Rosarium. – Wytyczyliśmy zupełnie nową trasę, aby pokazać kolejne części parku, które świetnie nadają się do biegania – tłumaczy Katarzyna Zazgórnik-Sitz, organizatorka Biegu Wiosennego. – Profil trasy jest urozmaicony. Zawodnicy z pewnością będą mogli powalczyć o rekordy życiowe – zapewnia. – Zainteresowanie tym biegiem jest ogromne. Na liście startowej jest już ponad 2,5 tysiąca zawodników, a do końca zapisów zostało jeszcze kilka tygodni.

Dystans jest bardzo uniwersalny. Dobry szczególnie po okresie zimowego roztrenowania, ale też taki, do którego można się spokojnie przygotować.

Z Pól Marsowych zawodnicy wystartują o godzinie 11. Biuro zawodów zostanie przygotowane na Stadionie Śląskim. Będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (9, 10, 11 marca), jednak zapisy przyjmowane są tylko w pierwsze dwa dni. W ostatnim wydawane będą już tylko opłacone wcześniej pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy z agrafkami. Opłata startowa wniesiona do 23 lutego wynosi 50 złotych, a w biurze zawodów 60 złotych. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a partnerem wydarzenia Stadion Śląski.

*Trasa biegu czeka obecnie na atest PZLA i może jeszcze ulec niewielkim zmianom

MAPA TRASY

mapa Bieg_Wiosenny_2018 1

Niezbędnik uczestnika

* Biegi dla dzieci odbędą się na Polach Marsowych. Zapisy są możliwe tylko w biurze zawodów. Limit uczestników wynosi 300 osób. Zawodnicy wystartują w czterech kategoriach wiekowych.

* Już teraz zachęcamy aby 11 marca skorzystać z komunikacji publicznej. Do Pól Marsowych dojeżdżają tramwaje linii 1, 6, 11, 19, 23, 33 oraz autobusy linii 6, 23, 820, 830 i 840. Ososby, które zdecydują się na przyjazd samochodem, będą proszone o dostosowanie się do poleceń służb parkingowych, zabezpieczających wydarzenie. Drodzy uczestnicy, Bieg Wiosenny to nasze wspólne święto, jednak pamiętajcie o tym, że zieleń oraz osoby spacerujące w jej otoczeniu, są w Parku Śląskim bardzo ważne– zadbajmy o nie wspólnie, zachowując komfort dojazdu do tej przestrzeni.

* Z parkowania zostanie wyłączona aleja Skośna, która we wcześniejszych biegach była do tego celu wykorzystywana. Szczegółowe informacje dotyczące dostępnych parkingów, zostaną opublikowane kilka dni przed biegiem, na stronie: www.parkslaski.pl oraz na profilu facebookowym wydarzenia.

* Przed biegiem zostanie udostępnione upoważnienie do odbioru pakietu startowego przez inną osobę. To udogodnienie dla osób, które z różnych względów nie będą mogły osobiście odebrać go w biurze zawodów.

* Prawo startu w biegu mają osoby, które ukończyły 16 lat. Jednak niepełnoletni będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod warunkiem podpisania (w biurze zawodów) przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia o zgodzie na start dziecka. Rodzice/opiekunowie są odpowiedzialni za nieletniego uczestnika.