naglowek

Wiosenny z metą na Śląskim. 10 kilometrów na rozpoczęcie sezonu biegowego [ZAPISY]

IMG 0355Jeżeli marzycie o tym, aby wbiec na metę po bieżni Stadionu Śląskiego, to 11 marca nadarzy się ku temu okazja. Bieg Wiosenny będzie pierwszym startem na 10 kilometrów i drugim w historii, który zakończy się na chorzowskim gigancie. Zapisy już ruszyły.

ZAPISY

W Biegu Wiosennym uczestnicy mają do pokonania 10 kilometrów. Od kilku lat to najpopularniejszy start, organizowany na alejach Parku Śląskiego. Średnio, bierze w nim udział ponad 1000 osób. W kolejnej edycji frekwencja może pobić rekord sprzed dwóch sezonów (gdzie startowało 1500 biegaczy). Wszystko za sprawą mety. Dzięki umiejscowieniu jej na Stadionie Śląskim, po przebiegnięciu trasy alejami parku, zawodnicy wbiegną na główną płytę i będą mieli okazję wypróbować nawierzchnię Mondo bieżni lekkoatletycznej.

– Nie ukrywam, że liczymy na duże zainteresowanie – przyznaje Katarzyna Zazgórnik-Sitz. – Dystans jest bardzo uniwersalny. Dobry szczególnie po okresie zimowego roztrenowania, ale też taki, do którego można się spokojnie przygotować.

Bieg wystartuje z Pół Marsowych o godzinie 11. Zawodnicy pokonają całkowicie nową, atestowaną trasę.
– Zależało nam, aby odświeżyć formułę tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że atrakcyjna lokalizacja mety oraz nowa trasa przyciągną chętnych, którzy jeszcze u nas nie startowali – mówi Zazgórnik-Sitz.

Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (9, 10, 11 marca), jednak zapisy przyjmowane będą tylko w pierwsze dwa dni. W ostatnim wydawane mają być już tylko opłacone wcześniej pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy z agrafkami. Opłata startowa wniesiona do 19 stycznia wynosi 40 złotych, do 23 lutego 50 złotych, a w biurze zawodów 60 złotych. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a partnerem wydarzenia Stadion Śląski.

IMG 3476_2August Jakubik
Ultramaratończyk, który wspiera Park Śląski i Stadion Śląski w organizacji Biegu Wiosennego
Bieg Wiosenny to niezwykła okazja, aby wypróbować nową bieżnię Stadionu Śląskiego. Ostatnie metry na tym obiekcie mogą być niezapomnianym przeżyciem. Przypomnę tylko, że już za kilka miesięcy na tej samej bieżni pobiegną najlepsi lekkoatleci świata. Na takich dużych stadionach zwykle kończą się tylko maratony lub półmaratony. My proponujemy dystans, który pokonać może właściwie każdy. Do jego rozpoczęcie zostały niecałe trzy miesiące. To wystarczający czas, aby dobrze się do tego przygotować. Serdecznie zachęcam do udziału w naszych czwartkowych treningach biegowych, które rozpoczynamy o godzinie 18 w Gołębniku, a także na zajęcia wtorkowe, które o tej samej porze organizujemy na Stadionie Śląskim.