naglowek

Przed nami jubileuszowa edycja Parkowej Korony Biegów. Znamy już terminy kolejnych startów

bieggggZnamy już daty wszystkich siedmiu startów przyszłorocznej Parkowej Korony Biegów. Cykl rozpocznie się od rozruchu w Biegu Wiosennym, a zakończy tym razem nieco inaczej – najtrudniejszym startem Parkowego Półmaratonu.

W minionej edycji Korony, po Parku Śląskim biegało 5,5 tysiąca osób. Liczymy, że w piątej, jubileuszowej odsłonie cyklu, frekwencja będzie równie dobra albo i jeszcze lepsza. Organizujemy siedem startów oraz planujemy szereg udogodnień dla uczestników.

– Na pewno będzie rejestracja on-line również na biegi dla dzieci, a także dostępny od pierwszych zawodów, podgląd na aktualną klasyfikację generalną całego cyklu – zapowiada Katarzyna Zazgórnik-Sitz, koordynator Parkowej Korony Biegów. – W skali makro widać, że duża konkurencja sprawia, iż ilość osób na wielu imprezach raczej spada. Tym bardziej cieszy nas, że nasze biegi są coraz popularniejsze – dodaje.

Czerwiec z Biegiem Nocnym
Cała biegowa zabawa rozpocznie się od Biegu Wiosennego (12 marca). Zawodnicy, tradycyjnie, pokonają 10 kilometrów. Kolejnym startem (9 kwietnia) będą Biegi Górskie. Parkowymi alejami, ścieżkami i duktami, biegacze pokonają odpowiednio 5 i 10 kilometrów. Gryfny Bieg, gdzie nie czas a wspólna, kolorowa zabawa będzie najważniejsza, zorganizowany zostanie 17 czerwca. Trasę 5 km będą mogły wówczas pokonać także dzieci. Nowością cyklu (a raczej zmianą w harmonogramie) będzie Bieg Nocny – 24 czerwca – który zastąpi Bieg Równonocny.

– Wcześniejszy termin, pod koniec września, gdy jest już dość chłodno, nie pozwalał w pełni na skorzystanie z atrakcji dodatkowych: ogniska, przejścia trasami po parku linowym – tłumaczy Zazgórnik-Sitz. – Tym razem będziemy chcieli dłużej posiedzieć i nacieszyć się wspólnym towarzystwem. Tego dnia jest również planowana Noc Świętojańska w Parku Śląskim – dodaje.

Kolejnymi startami w parkowym kalendarzu są dwie edycje Parkowej Mili (1 lipca i 2 września). Tym razem odbędą się wraz z profesjonalnym pomiarem czasu. Ostatnim startem cyklu będzie Parkowy Półmaraton (10 września).

Dla rodzin i właścicieli psów
Już dzisiaj zachęcamy do zapisów na cały cykl (ruszą na początku stycznia) w promocyjnej cenie 160 złotych. Dodajmy, że obok Korony, w planach na rok 2017 jest kilka mniejszych wydarzeń dla miłośników rekreacji, w tym bieg rodzinny, połączony ze „Śniadaniem na trawie” oraz rajd dla miłośników czworonogów.