naglowek

Parkowa Korona Biegów Chorzów 2016 - podsumowanie

Dziękujemy wszystkim za udział w Parkowej Koronie Biegów. Wymagało to niemałego wysiłku, gdyż trzeba było wziąć udział w pięciu z siedmiu biegów. Konkurencja jest bardzo duża, cieszymy się że wybraliście biegi w Parku Śląskim.

Był to trudny organizacyjnie sezon, z mniejszymi i większymi potknięciami. Ale idziemy do przodu i chcemy się uczyć na błędach.

Daliście nam wiele radości i pozytywnych emocji. Spędzaliście w parku także czas po biegach, chętnie dzieliliście się poradami z innymi biegaczami i spostrzeżeniami z organizatorami. Korzystaliście z czasu wolnego na łonie natury, zdrowo i wspólnie z innymi osobami, które dzielą Waszą pasję, hobby czy styl życia- a to najważniejsze.

Poniżej klasyfikacja PKB z podziałem na kobiety oraz mężczyzn.

xlsPKB 2016 - Kobiety.xls

PKB 2016 - Mężczyźni.xls

Aż 41 kobiet wzięło udział w przynajmniej pięciu z siedmiu biegów, a 10 z Was - przebiegło całą Parkową Koronę - wielkie Gratulacje!

Panowie frekwencja ponad dwukrotna: 99! A z tego aż 39 z Was ukończyło siedem biegów!

Wszyscy jesteście dla nas Królami i Królowymi Parkowej Korony Biegów.

Przypominamy, że w przypadku startu zawodników w Biegu Towarzyszącym na krótszym dystansie na potrzeby klasyfikacji generalnej Parkowej Korony Biegów zostawał doliczony czas według następujących wartości:

• Bieg Wiosenny 10 km - 110 % pierwszego kółka

• Bieg Górski 4,5 km - 110 % pierwszego kółka

• Półmaraton 10 km - 115 % pierwszego kółka (dodatkowe 5% ze względu na dłuższy dystans drugiej pętli)