naglowek

Miasto Chorzów partnerem tytularnym Parkowej Korony Biegów!

chorzow partneremMiasto Chorzów zostało partnerem tytularnym tegorocznej edycji Parkowej Korony Biegów i będzie współpracować z Parkiem Śląskim przy organizacji całego cyklu.

13 marca rusza czwarta edycja „Korony”, która składa się z siedmiu startów na różnych dystansach – od jednej mili do półmaratonu. W zeszłym roku w całym cyklu udział wzięło łącznie 3,5 tysiąca osób. W tym roku cykl po raz pierwszy w sowiej historii zyskał partnera tytularnego i jego oficjalna nazwa to teraz Parkowa Korona Biegów – Chorzów 2016.

„Chorzów wprawia w ruch” to natmoast hasło promocyjne miasta, w którego granicach znajduje się Park Śląski. Biegi wpisują się zatem idealnie w jego strategię promocyjną, ale…

– To nie tylko slogan czy jedynie hasło promocyjne – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa i podkreśla, że miasto kładzie duży nacisk na rozwój sportu i wspiera wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia z tym związane. – Jednym z nich jest właśnie Parkowa Korona Biegów – Chorzów 2016. Cieszę się, że miasto, stając się oficjalnym partnerem imprez biegowych w tym sezonie, może nie tylko promować w ten sposób biegi i zdrowy tryb życia, ale przez tak cenną inicjatywę również siebie – zaznacza.

Kotala przypomina też, że Park, mimo że Śląski, to w całości leży przecież w Chorzowie. – Z dobrodziejstw tego obszaru, z jego atrakcji i przestrzeni korzystają również mieszkańcy naszego miasta. Dlatego Chorzów od lat wspiera - kiedyś WPKiW, a dziś nasz Park Śląski – tłumaczy prezydent.