naglowek

Zajęcia Tai-chi w Parku Śląskim

taichiPrzez cały sezon letni, w każdą sobotę w Rosarium, odbywają się zajęcia tai chi, które poprowadzi Adam Wypart z Akademii Dao w Sosnowcu.

Wypart od lat prowadzi Akademię Dao, która posiada swoje filie w kilku miastach. W Parku Śląskim w ciągu kilku  tygodni można poznać podstawy tej szerokiej dyscypliny. Podczas kilku spotkań instruktor pokaże podstawowe zasady ruchów oraz ćwiczenia umożliwiające uspokojenie, zrelaksowanie ciała i poznanie jego możliwości. – Można zrozumieć, jak lepiej, ergonomiczniej może ono pracować – przekonuje Wypart. – Nawet półgodzinny trening może przynieść spore efekty. Na zajęciach nauczymy ruchów, które potem będzie można ćwiczyć samemu. Chętni będą mogli poszerzyć wiedzę, nauczyć się skomplikowanych układów, podczas zajęć które organizujemy w trakcie roku szkolnego w naszej akademii.

Na zajęcia należy przyjść w wygodnej niekrępującej odzieży i miękkim obuwiu - można ćwiczyć boso. Są one jak wszystkie cykle rekreacyjne w Parku Śląskim bezpłatne. Początek zajęć o godz. 11.00. Zapraszamy.

Taka forma rekreacji polecana jest głównie osobom dorosłym, które są zabiegane, zapracowane, prowadzą siedzący tryb życia. – Ćwiczenia są łagodne, ciało może procować na stosunkowo małych obrotach, zwiększając je stopniowo, adekwatnie do swoich możliwości. – podkreśla Wypart.